
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 1.25 W |
| Power Dissipation | 1.25 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 200 V |
| Transition Frequency | 105 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 275 mV |
| Max Breakdown Voltage | 200 V |
| Gain Bandwidth Product | 105 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -220 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -37 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 435
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57408
Ext.Price$0.57408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57408 | $0.57408 |
| 10 | $0.46800 | $4.68000 |
| 25 | $0.43288 | $10.82200 |
| 50 | $0.40040 | $20.02000 |
| 100 | $0.37035 | $37.03500 |
| 300 | $0.35712 | $107.13600 |
| 500 | $0.34435 | $172.17500 |
| 1000 | $0.32902 | $329.02000 |
